OKNS Legislacja akademicka

 

Szanowni Państwo,

mam zaszczyt poinformować, że II Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniową pt. Legislacja akademicka - statuty i regulaminy odbędzie się w Toruniu w dniach 28-30 października 2024 r. 

Zaproszenie do pobrania

Do udziału w konferencji zapraszamy P.T. Osoby zaangażowane w proces tworzenia prawa w uczelniach, instytutach badawczych oraz instytutach naukowych Polskiej Akademii Nauk, w szczególności kadrę kierowniczą, legislatorów, adwokatów i radców prawnych oraz pracowników działów legislacyjno-organizacyjnych.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji są statuty i regulaminy organizacyjne. Stąd też dwa odrębne bloki poświęcone tych zagadnieniem, mające stanowić zachętę do uporządkowania wiedzy, ale również do refleksji w zakresie przyjętych rozwiązań i projektowanych zmian. Kolejne bloki obejmują szeroko rozumiane akademickie prawo zatrudnienia oraz sprawy studenckie i kształcenie. Zmiany prawa, jak i wyzwania, jakim uczelnie i instytuty muszą sprostać, powodują konieczność wydania nowych aktów prawnych. Warto wykorzystać nadchodzący czas do zweryfikowania przyjętych i projektowanych założeń. W ramach każdego bloku przewidziano czas na pytania i dyskusję. Wyróżnikiem toruńskiej konferencji jest wymiana poglądów i doświadczeń.

Do udziału w roli prelegentów zaprosiliśmy ekspertów reprezentujących różne ośrodki i miejsca pracy, co pozwala na przedstawienie szerszej perspektywy. Stacjonarna formuła sprzyja stworzeniu forum wymiany myśli oraz integracji środowiska. Planowana data spotkania pozwala na przyjęcie, że obrady będą świetną okazją do wspólnego przedyskutowania wyzwań i wypracowania możliwie najlepszych rozwiązań.

Już teraz zachęcam do rezerwacji terminu wyrażając nadzieję, że uda nam się spotkać w Toruniu!

mgr Jacek Pakuła

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nasze zaproszenie adresujemy do P.T. osób odpowiedzialnych za tworzenie prawa w uczelniach, instytutach badawczych oraz instytutach naukowych Polskiej Akademii Nauk; kadry kierowniczej uczelni i instytutów, adwokatów i radców prawnych oraz pracowników działów legislacyjno-organizacyjnych.

Program koncentruje się wokół zagadnień prawno-językowych tworzenia prawa zakładowego
z uwzględnieniem zasad techniki prawodawczej. Z uwagi na pewne odrębności, przygotowaliśmy również odrębny blok adresowany do P.T. przedstawicieli instytutów badawczych. 

Zaproszenie do pobrania szkoły wyższe

Zaproszenie do pobrania instytuty badawcze i instytuty naukowe PAN

W ramach I edycji koncentrujemy uwagę na zasadach techniki prawodawczej, a także na wybranych blokach tematycznych. Chodzi tu o akademickie prawo pracy, sprawy studenckie i kształcenie doktorantów,  kształceniem doktorantów, itd. W ramach każdego z bloków przewidziano czas na pytania i dyskusję. Celem konferencji jest wszakże wymiana poglądów i doświadczeń. wybory uczelniane, czy doręczenie elektroniczne.

W roli prelegentów wystąpią eksperci łączący teorię z praktyką, co stanowi impuls do debaty. Planowana data spotkania pozwala na przyjęcie, że obrady będą świetną okazją do rozwiązywania problemów wspólnie w gronie praktyków. Stacjonarna formuła wydarzenia stanowi dodatkową okazję do integracji środowiska.

Dbając o komfort P.T. Uczestników, wprowadzono limit miejsc – decyduje kolejność zgłoszeń. 

Do zobaczenia w Toruniu!
mgr Jacek Pakuła