OKNS Pomoc materialna dla studentów i doktorantów

 

W Toruniu w dniach 27-29 maja 2024 roku odbędzie się XI Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa pt. Pomoc materialna dla studentów i doktorantów. 

Zaproszenie

Tegoroczna edycja to trzy dni obrad, wielogodzinne obrady i dyskuje do późnych godzin. Pierwsze nadesłane zgłoszenia pozwalają na przyjęcie, że będziemy debatować w gronie uczestników z całej Polski. Od samego początku, tj. od 2012 roku, konferencja gromadzi P.T. Osoby odpowiedzialne za pomoc materialną dla studentów i doktorantów. 

Patronat honorowy nad XI edycją (2024) objął Pan dr hab. Marcin Wiącek, prof. UW - Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Pan Dariusz Wieczorek - Minister Nauki. 

Tradycyjnie patronat medialny sprawuje Wolters Kliuwer Polska.

Serdeczne zapraszam do Torunia!
Jacek Pakuła

 

--- 2023:

Patronat nad X edycją (2023) objął Pan dr hab. Marcin Wiącek, prof. UW - Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Pan prof. dr hab. Arkadiusz Mężyk - Przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, a także miesięcznik Forum Akademickie oraz Wolters Kliuwer Polska.

Komunikat I

Dotychczasowe edycje spotykały się z życzliwym przyjęciem uczestników reprezentujących ośrodki akademickie z całej Polski. Konferencja zrealizowana w 2022 r., już po odwołaniu ograniczeniem covidowych, potwierdziła, że coroczne spotkania stypendialne wpisały się na stałe w kalendarz osób odpowiedzialnych za system świadczeń dla studentów i doktorantów. 

Program tegorocznej konferencji koncentruje się wokół orzecznictwa sądów administracyjnych i aktualnych wyzwań, chociażby w kontekście wznowienia postępowania i świadczeń wypłaconych bez podstawy prawnej. 

Chcąc przygotować możliwe najlepszą ofertę już teraz zwracamy się do Państwa z prośba o nadsyłanie swoich uwag, propozycji i łamigłówek - w terminie do dnia 7 marca 2023 r. Nasz program udostępnimy do dnia 20 marca br.