Wykładowcy
Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa
Odpowiedzialność dyscyplinarna w nauce i szkolnictwie wyższym
Mobbing, dyskryminacja i inne zachowania niepożądane
Toruń, 26-28 lutego 2025 r.
Wykładowcy
Dr hab. Dorota Sylwestrzak, prof. UMK – Profesor uczelni w Katedrze Prawa Administracyjnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, radca prawny, Dziekan Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Toruniu, członek Sądu Dyscyplinarnego OIRP w Toruniu - w kadencji 2007-2010, 2010-2013, 2013-2016, pozaetatowy członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Toruniu, Rzecznik dyscyplinarny ds. studentów i doktorantów UMK od 1.09.2012 - 31.12.2024, członek Komisji Dyscyplinarnej Uniwersytetu dla Nauczycieli Akademickich na kadencję 2024-2028, wykładowca dla aplikantów radcowskich, pracowników administracji publicznej oraz radców prawnych, autorka i współautorka publikacji z zakresu prawa i postępowania administracyjnego oraz sądowoadministracyjnego, w tym monografii pt. Ochrona praw jednostki przed sądem administracyjnym w sprawach dyscyplinarnych (Wyd. C.H. Beck 2022).
Dr hab. Marzena Szabłowska-Juckiewicz, prof. UMK - Kierownik Katedry Prawa Pracy na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Przewodnicząca zespołu ds. opracowania zasad wewnętrznej polityki antymobbingowej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (2023 r.). Główne zainteresowania naukowe koncentruje wokół zagadnień równego traktowania w zatrudnieniu, ochrony dóbr osobistych stron stosunku pracy, odpowiedzialności odszkodowawczej pracodawcy oraz zatrudniania osób niepełnosprawnych oraz ochrony danych osobowych. Autorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. W pracy zawodowej zajmuje się w szczególności przygotowywaniem projektów autonomicznych źródeł prawa pracy, a także analizą i oceną obowiązujących aktów wewnątrzzakładowych.
Dr hab. Agnieszka Ziółkowska, prof. UŚ – Profesor uczelni w Zespole Badawczym Instytucji Postępowania Administracyjnego i Sądowoadministracyjnego, członek Komisji Dyscyplinarnej przy RGNiSW na kadencję 2017-2020, 2021-2024 oraz 2025-2028; Dyrektorka kierunku Prawo w latach 2022-2024; Pełnomocniczka Dziekana Wydziału Prawa i Administracji UŚ ds. współpracy z liceami ogólnokształcącymi w latach 2009-2024; członek Komisji do spraw Kształcenia i Studentów WPIA UŚ, Zespołu ds. zmiany aktów prawnych w związku z wdrożeniem Nowej Koncepcji Studiów, Zespołu ds. zmiany Regulaminu Studiów UŚ; uczestniczka projektu UNIWERS-US. Kadra Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach dla projektowania uniwersalnego. Autorka licznych publikacji, w tym na temat odpowiedzialności dyscyplinarnej w szkolnictwie wyższym (np. Zaskarżalność rozstrzygnięć rektora o zawieszeniu studenta w prawach IUS NOVUM 2022, Nr 2, Sądowoadministracyjna kontrola orzeczeń odwoławczych komisji dyscyplinarnych wydanych w postępowaniu dyscyplinarnym prowadzonym w stosunku do studentów i doktorantów. Prawo i Więź. 2024, nr 2 ) oraz szkolnictwa wyższego (np. wspólnie z A. Gronkiewicz, Udział interesariuszy wewnętrznych w procesie tworzenia prawa uczelnianego, Roczniki Administracji i Prawa, Nr XXIV, T. 3, 2024). Radca prawny, specjalistka z zakresu prawa administracyjnego, postępowania administracyjnego i sądowoadministracyjnego, szkolnictwa wyższego i nauki oraz odpowiedzialności dyscyplinarnej i prawa.